Mr16

Mr16
1 vote, 3.00 avg. rating (65% score)

 

oswietlenie LED (10)Żarówki mr16 są potocznie zwane siostrą żarówek ledowych gu10.Jendak od wielu lat produkowane są pod zasilanie napięciem 12V a nie 230. Jest to spowodowane wejściem w życie nowelizacji ustawy, która zakazuje produkowanie żarówek ledowych w standardach jak gu10. Firma Ultra Elektro w swojej ofercie posiada żarówki ledowe każdego typu, więc również popularną żarówkę z gwintem mr16.

 

Żarówki ledowe mr16 charakteryzują się standardową i jednocześnie najczęściej spotykaną średnicą 50mm co dodaje im uniwersalności w zastosowaniu przy oprawach standardowych. Dodatkowo żarówka ledowa mr16 montowana jest na wcisk, oznacza to, że wystarczy ją docisnąć i poczekać na charakterystyczny trzask. Żarówka mtr16 ma gwint w kształcie dwóch bolcy, które rozstawione są w odległości 5,3mm. Żarówka z typem gwintu mr16 stosowana jest przede wszystkim w oświetleniach podsufitowych. Jest to to najczęściej wykorzystywana żarówka do oświetleń halogenowych spotykana w większości domów. Taki typ oświetlenia dodaje ciepła pomieszczeniom oraz wyjątkowy klimat.

Inne wpisy o architekturze oraz nieruchomościach:

Posted by:

admin

Related articles

Tagi: etykiety inspekcyjne na zamówienie, usuwanie graffiti toruń, Fotoodmładzanie żary, blog początkującego elektronika, Usuwanie owłosienia żary, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, Szamba Betonowe Brzozów, złomowanie auta tarnobrzeg, Tanie multiplikatory, wałki pa66, szycie firan kędzierzyn

Back to Top